İki Dev Altcoin İşbirliği Yaptı: Yeni Kripto Ödeme Çözümü Geliyor!

Tether, TON’da USD₮ ve XAU₮’yu piyasaya sürüyor. Bu bağlamda altcoin projesi, sorunsuz Telegram işlemleri için 200 milyon dolardan fazla stablecoin ihraç etti. Bu arada Oobit, Tap & Pay’i TON ile entegre ederek traderların kripto ödemelerinden itibari para almasını sağlıyor. Böylece, kripto kullanımını artırıyor.

İki dev altcoin kritik bir ortaklık yaptı!

En büyük stablecoin şirketi olan Tether, bir mobil ödeme uygulaması olan Oobit ve TON Vakfı ile yeni ortaklığını açıkladı. Bu işbirliği, kullanıcılara sorunsuz ve basit bir para transferi yolu sağlıyor. Böylece, kripto para ödemeleri sektörünü değiştirmeyi amaçlıyor. Bu kampanya, Tether’in merkezi olmayan teknolojiyi kullanarak sınırsız bir finansal sistem oluşturma hedefini yansıtıyor.

Bu ortaklık çerçevesinde, Tether kısa bir süre önce stablecoin’leri USD₮ ve XAU₮’yu TON Blockchain’de tanıttı. Bu adım, TON ekosistemi üyelerinin kendi aralarında transfer yapmalarını kolaylaştıracak. Böylece hızlı, güvenli ve ucuz bir işlem süreci sağlayacak. Lansmandan sonra, TON Blockchain’de 200 milyon dolardan fazla USD₮ ihraç edildi. Bu yenilik, kullanıcıların Telegram aracılığıyla USD₮ göndermelerine ve bunu Oobit’te anında kripto Tap ödemeleri için kullanmalarına olanak tanıyor. Böylece, Tether’in dijital varlık piyasasındaki konumunu güçlendiriyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino da bu işbirliğinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Ayıca, kripto para ödemelerinde yeni fikirler üretme kapasitesinin altını çizdi. Ardoino, bu ortaklığın bankasızlara bankacılık çözümleri sunduğunu belirtti. Ayrıca, insanların kripto para birimleriyle işlem yapma biçiminde devrim yarattığını vurguladı.

Oobit’in kripto Tap & Pay’deki rolü

Oobit hızlı ve kolay bir Tap & Pay kripto deneyimi sağlıyor. Uygulama, ödemeler USD₮ cinsinden yapılsa bile traderların fiat para birimi almasını garanti ediyor. Bu entegrasyon, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak pratik kullanımını artıracak. Ayrıca, kriptoyu geçerli ve yaygın olarak kabul edilen bir seçenek haline getirecek. Oobit CEO’su Amram Adar, insanların dijital varlıkları tamamen kullanabilmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi. İşbirliğinin, bankasız bireylerin Oobit aracılığıyla ünlü kripto para birimlerine ve dünya çapındaki ödemelere erişimini sağladığını vurguladı.

Altcoin TON’un merkezi olmayan ödemelerdeki rolü

Aynı zamanda, Blockchain teknolojisi aracılığıyla geleneksel internetin merkezi olmayan ikamesini teşvik eden ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan TON Vakfı da bu işbirliğinde önemli bir rol oynuyor. TON Blockchain’in Telegram ile ittifakı, USD₮ ve yakında XAU₮’nun TON’da kullanılmasına izin verecek. Böylece, Telegram’ın kullanıcı tabanına P2P ödemeleri yapmak için basit, sınırsız bir hizmet sağlayacak. Bu da, merkezi olmayan hizmetlere erişimi olan nüfusun daha yüksek bir yüzdesine ve dolayısıyla daha iyi bir kullanıcı deneyimine yol açacak.

Wallet İş Geliştirme CEO’su Victor Mendes, bu ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu bağlamda, kripto para birimi kullanımını basit hale getirdiğini söyledi. Toncoin’in Oobit’in Tap & Pay özelliğine entegrasyonu sayesinde milyonlarca kullanıcı kolay bir Web3 açma ve kapama deneyimi yaşayabilecek ve bu da kripto paranın yaygın olarak benimsenmesi vizyonunu hızlandıracaktır. Ancak, altcoin TON fiyatı henüz gelişmeye olumlu tepki vermedi. Altcoin fiyatı son 24 saatte %3,46 düşüşle 6,74 dolardan el değiştiriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x